Stomresning i Vikingstad

Nu händer det saker i Vikingstad. Åtta nya radhus har byggstartats under vintern och stomresning har precis ägt rum. De rymliga bostäderna byggs i 2 plan och varje radhus har 3 alternativt 4 sovrum och en boarea på 125 kvadratmeter.

För att erhålla låga bo- och driftkostnader har bostäderna värmeåtervinning med ett FTX-system och uppvärmning med fjärrvärme.

Radhusen kommer upplåtas med hyrköp och inflyttning är beräknad till hösten 2026. Anmäl intresse till e-post: mail@ostgotahus.se

På bilden ses närmast den tredje byggnaden innehållande 4 st radhusbostäder. Bortanför står ställning redo för byggnad nummer fyra.

ÖstgötaHus bygger hus som du vill bo i. Vi förverkligar dina husdrömmar tillsammans med dig. Vi tror på flexbilitet, omtanke och kvalitet i varje led.

Stomresning i Vikingstad

Nu händer det saker i Vikingstad. Åtta nya radhus har byggstartats under vintern och stomresning

Nytt parhus i Vallastaden

Östgötahus bygger vidare i det innovativa Vallastaden, Linköping. Under året kommer detta parhus i 3

Villa vid Varamon

Nu reser vi ett nytt arkitektritat hus i Motala med strandnära läge vid Varamon. Huset

Vi berättar gärna mer om fördelarna med ett ÖstgötaHus

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig